06:30 - 00:30 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Buhar Odasının Faydaları Nelerdir?

İnsanların gevşemeleri ve bazı sağlık sorunlarını hafifletmesi amacı ile kullandıkları ısıtmalı oda olan buhar odalarıdır. Bursa´da bulunan tesisimizde de size muhteşem yararlar sağlayacak buhar odamız bulunmaktadır. Tesisimizde bulunan buhar odasına ait görüntüleri sitemizde inceleyebilirsiniz. Bu odalarda su dolu jeneratörler bulunmaktadır. Bu alanlarda jeneratör buharı kapalı alana pompalar ve buhar odası oluşur. İnsanların içeride oturması ile odada nem oluşmaktadır. Buhar odalarındaki genel sıcaklık 110 ° F ile 114 ° F arasında ve nem seviyesi yüzde 100´dür .

Buhar odalarının saymakla bitmeyen yararları bulunmaktadır. Bunların bazılarını tek tek sayacak olursak;

Dolaşımınızı Geliştirmektedir

Buhar odalarında yer almak özellikle yaşlılarımız için kardiyovasküler sistem üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadır. Buhar odalarında bulunan nemli ısı, kan damarları ve kılcal damarlarımızı açmaktadır. Bunun da kan dolaşımını arttırdığını görülmektedir. Kan daha kolay akmakta ve vücudunuza oksijeni daha iyi aktarabilmektedir.

Sağlıklı Kalp

Buhar odası terapisinin kan basıncını düşürdüğü ve kalbi daha sağlıklı tuttuğu yanı sıra ülserler gibi yaralar nedeniyle kırık cilt dokusunun onarılmasına yardımcı olduğu da gösterildi.

Cilde İyi Gelir

Buhar odalarında ve saunalardaki ısı sebebi ile içeride bulunan kişi terlemektedir. Bu terleme gözeneklerinizi açmaktadır ve dış cildinizi temizlemeye yardımcı olmaktadır. Buhar odalarındaki sıcak yoğuşma, kir ve ölü deriyi durulamaya sizlere yardımcı olmaktadır. Buhar odalarındaki durum aynı zamanda akne tedavisinde de kullanılmaktadır. Aynı zamanda saunada bulunmayan buhar odalarının cildinizin altında kalan toksinlerini atmaya da muhteşem fayda sağlamaktadır.

Egzersiz Sonrası Kullanım

Buhar odalarını egzersizlerinizin ardından kullanarak kaslarınızın ağrılarını gidermek ve rahatlaması için tercih edilebilir. Buhar odaları hızlı ve sağlıklı iyileşme sağlamanız için önerilmektedir. Egzersizinizin hemen ardından nemli ısıya maruz kalan beden derhal ağrıyı azaltmakta ve kas gücünüzün korunmasını sağlamaktadır. Unutmamalısınız ısı sinir uçlarını hafifletmekte ve kasları rahatlatmaktadır.

Stresi Azaltır

Buhar odalarında bulunan sıcaklığın vücutta bulunan ve oluşan stresin azalmasını sağlamaktadır. İyi hissetmek için vücudun salınmasını istediği endorfinleri serbest bırakmaktadır. Buhar odalarında strese tepki olarak salınan hormonun kortizol seviyesini de düşürdüğü bilinmektedir.

Sinüsü Açmaktadır

Buhar odalarında bulunan ısı sayesinde vücudunuzda mukoza zarlarını açmaktadır. Birisinin daha kolay ve derin nefes almasını buhar odaları sağlayacaktır. Buhar odalarında akciger tıkanıklığını parçalamaktadır, sinüslerde de aynı şekilde. Soğuk algınlığı tedavilerinde, sinüslerin blokajını kaldırma ve nefes almaya yardımcı olmak için kullanılabilmektedir.

ve aynı zamanda buhar odaları Kalori Yakmaya yardımcıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Sauna Hakkında Bilgiler
  İlk sauna kullanımı Orta Asya steplerinde başlamıştır. Orta Asya´dan Rusya´ ya Rusya kanalı ile de İskandinav ülkelerine ulaşmış , FİNLANDİYA´ da gelişimini tamamlamıştır.
 • Sıcak Taş Yataklar
  Gökdere Hamam & Spa´da Sıcak Taş Yataklar sizler için yer almaktadır. Bursa´da bulunan tesisimizi hemen ziyaret edebilir ve muhteşem faydalardan sizde yararlanabilirsiniz.
 • Fitness Merkezimiz
  Gökdere Hamam ve Spa merkezinde sizler için tüm detaylar düşünüldü. Fitness merkezi olarak tesisimizde sizlere hizmet veren hocalarımız yer almaktadır.
Açışış Saati : 06:30
Kapanış Saati : 00:30
Bize Ulaşın
 • Elmasbahçeler Mah. Ali Ferruh Yücel Cad. No:18 Osmangazi / Bursa
 • Telefon : 0224 502 81 86
 • info@gokderehamamspa.com
İletişime Geçin WHATSAPP 0553 811 81 86