Turkish English Deutsch Arabic Russian French
06:30 - 00:30 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Sauna Soba Taşı Ne İşe Yarar? (24.12.2019)

Sauna Soba Taşı Ne İşe Yarar? Sorusu saunayı ziyaret edenler tarafından sıkça düşünülmekte ve tesisimize sunulmaktadır. Kısa bilgilendirme için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Sauna odalarında ısıtma görevini üstlenen sauna sobalarının bu fonksiyonunu yerine getirebilmesi için sauna taşlarına ihtiyacı vardır. Kaliteli ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı uzun süre kullanılabilirliğini koruyan sauna soba taşlarıdır.Sobanızın mangal ile ısıtıcı bölümleri arasına yerleştireceğiniz sauna taşlarını pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sauna kısaca geleneksel Fin hamamı olup içi ahşap malzeme ile döşenen, oturma ve yatma yerleri olan, içine 3 - 5 kişinin sığabileceği genişlikte, havası sıcak, nemli ve buharlı olan ve sobayla ısıtılan bir çeşit terleme kabinidir.

Saunanın vücudu ısıtıp terleterek, kan dolaşımını hızlandırmak, toksinlerden arındırmak, kasları gevşetmek, enfeksiyon hastalıklarında iyileşme sürecini hızlandırmak gibi faydaları vardır. Ayrıca normalde vücut ısısını korumak için kullanılan oksijenin saunada kalındığı süre boyunca buna gerek olmayacağı için vücut oksijen seviyesini artırma gibi bir yararı da vardır.

Sauna, bağışıklık sisteminin bir savunma yöntemi olan vücudu ısıtmanın (yani ateş yükselmesinin) yapay olarak uygulandığı odadır.

Sizlerde Bursa´da bulunan tesisimizi ziyaret ederek Sauna alanımızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • İsveç Masajı (Klasik Masaj) Nedir?
  Bursa´nın önde gelen Erkek Spa Merkezleri arasında gösterilen Gökdere´de sizler için tüm detaylar düşünüldü. Uzman masörlerimiz tarafından yapılan İSVEÇ MASAJI hakkında hemen bilgi alın.
 • Buhar Odası Nedir?
  Bursa´nın en gözde tesisi Gökdere Hamam & Spa merkezinde bulunan buhar odamızda vakit geçirerek eşsiz faydalarından yararlanabilirsiniz. Detaylar için içeriğimize gözatın.
 • Gökdere Ürün Reyonu
  Gökdere Ürün Reyonununda ihtiyaç duyabileceğiniz, özel olarak satın almak isteyeceğiniz bir çok ürünün yer aldığı ve uygun fiyatların bulunduğu bölümümüz bulunmaktadır.
Açışış Saati : 06:30
Kapanış Saati : 00:30
Bize Ulaşın
 • Elmasbahçeler Mah. Ali Ferruh Yücel Cad. No:18 Osmangazi / Bursa
 • Telefon : 0224 502 81 86
 • info@gokderehamamspa.com
İletişime Geçin WHATSAPP 0553 811 81 86