06:30 - 00:30 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Sauna Soba Taşı Ne İşe Yarar?

Sauna Soba Taşı Ne İşe Yarar? Sorusu saunayı ziyaret edenler tarafından sıkça düşünülmekte ve tesisimize sunulmaktadır. Kısa bilgilendirme için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Sauna odalarında ısıtma görevini üstlenen sauna sobalarının bu fonksiyonunu yerine getirebilmesi için sauna taşlarına ihtiyacı vardır. Kaliteli ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı uzun süre kullanılabilirliğini koruyan sauna soba taşlarıdır.Sobanızın mangal ile ısıtıcı bölümleri arasına yerleştireceğiniz sauna taşlarını pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sauna kısaca geleneksel Fin hamamı olup içi ahşap malzeme ile döşenen, oturma ve yatma yerleri olan, içine 3 - 5 kişinin sığabileceği genişlikte, havası sıcak, nemli ve buharlı olan ve sobayla ısıtılan bir çeşit terleme kabinidir.

Saunanın vücudu ısıtıp terleterek, kan dolaşımını hızlandırmak, toksinlerden arındırmak, kasları gevşetmek, enfeksiyon hastalıklarında iyileşme sürecini hızlandırmak gibi faydaları vardır. Ayrıca normalde vücut ısısını korumak için kullanılan oksijenin saunada kalındığı süre boyunca buna gerek olmayacağı için vücut oksijen seviyesini artırma gibi bir yararı da vardır.

Sauna, bağışıklık sisteminin bir savunma yöntemi olan vücudu ısıtmanın (yani ateş yükselmesinin) yapay olarak uygulandığı odadır.

Sizlerde Bursa´da bulunan tesisimizi ziyaret ederek Sauna alanımızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Kar Çeşmesi Nedir?
  Tesisimizde bulunan en çok dikkat çeken bölüm olan " Kar Çeşmesi " hakkında merak edilen tüm bilgileri anında inceleyebilir ve hemen rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.
 • Modern Türk Hamamı
  Modern Türk Hamamı konseptine uygun tesisimiz Bursa´da bulunmaktadır. Gökdere Hamam & Spa ve Fitness merkezi olarak sizleri tesisimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.
 • Havuz ve Yüzmenin Bazı Faydaları
  Havuz ve Yüzmenin Bazı Faydalarını sizler için derlenen bir sayfadan alarak sitemizde paylaştık. Bu içeriği inceleyerek bazı bilgileri edinebilir ve yüzmek için tesisimizi ziyaret edebilirsiniz.
Açışış Saati : 06:30
Kapanış Saati : 00:30
Bize Ulaşın
 • Elmasbahçeler Mah. Ali Ferruh Yücel Cad. No:18 Osmangazi / Bursa
 • Telefon : 0224 502 81 86
 • info@gokderehamamspa.com
İletişime Geçin WHATSAPP 0553 811 81 86