06:30 - 00:30 saatlerinde hizmet vermekteyiz.

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Bilgileri

Tesisimiz Bursa´da bulunmaktadır. Gökdere Hamam & Spa merkezinde sizlere hizmet veren muhteşem bir Yarı Olimpik Yüzme havuzumuz da bulunmaktadır.

Öncelikle konuya olimpik kavramının açılımıyla girmek istiyorum. Olimpik Havuz Nedir? Olimpik olimpiyatlarla ilgili, olimpiyat standartlarında anlamındadır. Yani Uluslararası Yüzme Federasyonu standartlarına uygun yüzme havuzu anlamına gelmektedir.

Son yıllarda Ülkemizde sayısı gittikçe artan olimpik yüzme havuzları da bu standartlara uygun olarak inşa edilmektedir. Olimpik havuzlar iki ayrı kategoriye ayrılmaktadır. Olimpik ve yarı olimpik olarak tanımlanan yüzme havuzlarının ebatları ise aşağıdaki gibidir.
Olimpik Yüzme Havuzu Ölçüleri

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Standartları

Boy: 25 metre
En: 12,5 metre
Su Sıcaklığı: 25 °C

Yarı olimpik yüzme havuzu ölçüleri 25 metre boy ve 12,5 metre en şeklindedir. Yarı olimpik yüzme havuzu derinliği en az 2 metredir. Tesisimizin havuzunun derinliği minimum 1,5 metredir.
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Blog Yazıları

 • Hamamın Faydaları Nelerdir
  Tarihten bu güne kültürümüzde var olan hamam, bugün geleneksel ve modern olarak yine kültürümüzde yer almaya devam ediyor.
 • Fitness Merkezimiz
  Gökdere Hamam ve Spa merkezinde sizler için tüm detaylar düşünüldü. Fitness merkezi olarak tesisimizde sizlere hizmet veren hocalarımız yer almaktadır.
 • Size Özel Odalar
  Tesisimizi kullanıma başlarken kullanabileceğiniz soyunma odaları size aittir. Tesis kullanım süreniz boyunca odanız ve anahtarınız sizlerde olacaktır.
Açışış Saati : 06:30
Kapanış Saati : 00:30
Bize Ulaşın
 • Elmasbahçeler Mah. Ali Ferruh Yücel Cad. No:18 Osmangazi / Bursa
 • Telefon : 0224 502 81 86
 • info@gokderehamamspa.com
İletişime Geçin WHATSAPP 0553 811 81 86